נפגעת בתאונת דרכים ? אתה זכאי לפיצוי

מה נחשב לתאונת דרכים? כיצד תובעים פיצוי מקסימלי בגין נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים? כל התשובות לנפגעי תאונות דרכים.

 

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (הפלת"ד), הינו החוק הרלוונטי לנפגעי תאונות דרכים, קובע אחריות מוחלטת לנזקי גוף בעת תאונת דרכים.

איזה תאונה נחשבת תאונת דרכים?

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע מהי תאונת דרכים. עפ"י החוק, כל אירוע אשר מערב נסיעה ו/או נהיגה ברכב, לרבות הולך רגל אשר נפגע מרכב, ייחשב תאונת דרכים עליה יחול חוק ייחודי זה.

החוק קובע התנהלות ייחודית לגבי תאונות דרכים והפיצויים המגיעים לנפגעי תאונות דרכים אשר נגרמו להם נזקי גוף.

חשוב מאוד לזכור כי גם במקרים אשר אינם נחשבים בשפת היומיום לתאונת דרכים, יכולים להיחשב כתאונת דרכים במובן המשפטי, ע"כ בכל אירוע בו נגרם נזק גוף, וקיים קשר כלשהוא לכלי רכב, מומלץ ורצוי למהר לקבלת ייעוץ משפטי מעו"ד מומחה בתחום הנזיקין.

מהי אחריות מוחלטת? ככל שמדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק, חברת הביטוח תפצה את הניזוק, מבלי לברר הסיבות לתאונה, מי אשם ומה גרם לתאונה.

הפוליסה הרלוונטית – פוליסת ביטוח חובה של הרכב הפוגע

במידה והיית נהג – יש לתבוע בגין נזק גוף את ביטוח החובה שלך.

במידה והיית נוסע  ברכב בעת התאונה, יש לתבוע את ביטוח החובה של הרכב בו נסעת.

אם נפגעת מרכב בהיותך הולך רגל או רוכב אופניים, יש לתבוע את ביטוח החובה של הרכב הפוגע.

מהי קרנית?

קרנית הינה גוף סטטוטורי אשר פועל מטעם המדינה כחברת ביטוח ואשר נותן פיצוי לנפגעי תאונות דרכים במקרים בהם לנפגע אין ממי להיפרע.

היית מעורב בתאונת דרכים – מה לעשות?

בראש ובראשונה, יש לפנות לקבלת טיפול רפואי, בהתאם למידת הפגיעה כתוצאה מהתאונה – בין אם לפנות לקבלת טיפול ראשוני בחדר מיון או בקופת החולים בה אתם מבוטחים.

חשוב מאוד לא להתמהמה עם פניה לקבלת טיפול רפואי. חשוב לפנות לקבלת טיפול רפואי מיד עם קרות התאונה. ככל שמתרחקים ממועד התאונה, קשר יותר להוכיח קשר סיבתי בין נזק הגוף לבין תאונת הדרכים, קשר שחובה להוכיח אותו על מנת למקסם את הסכום לפיצוי, ע"כ יש להבהיר בעת קבלת הטיפול וכן בעת הבדיקות כי נפגעת בתאונת דרכים.

איסוף של קבלות וחומר רפואי – מרגע קרות התאונה, יש לאסוף כל חומר רפואי אשר קשור לתאונה, כמו גם קבלות בגין כל הוצאה אשר הוצאה סביב הטיפול הרפואי כגון: קבלות על תרופות, משחות, שירותים רפואיים או בדיקות, הוצאות נסיעה במונית או בתחבורה ציבורית, עזרה במשק הבית וכו'.

לאחר התאונה יש לדווח עליה למשטרת ישראל. הדיווח למשטרה הוא על עצם המעורבות בתאונה, וכולל את כל הפרטים הרלוונטיים בנוגע לתאונה – מי מעורב בתאונה, פרטי חברות הביטוח, תאריך התאונה, מקום התאונה ועוד.

צירוף אישור משטרה מהווה תנאי הכרחי לתביעת פיצויים מול חברות הביטוח.

תכ'לס נפגעת בתאונת דרכים – איך תממש את הזכות לפיצוי ?

חב' הביטוח הינה גוף אשר יש לו אינטרס לשלם למבוטח כמה שפחות פיצוי לפיכך ההתנהלות מול חב' הביטוח חייבת להיות זהירה ומושכלת, על מנת למקסם את הסכום לפיצוי.

ההתייעצות עם עו"ד מומחה בדיני נזיקין חשובה ביותר, שכן ההתנהלות מול חברות הביטוח מרובת הליכים, שאת רובם הנפגע אינו מכיר.

חברות הביטוח פעמים רבות מנסות לנצל לרעה את חוסר הידע של הנפגע, כאשר המטרה העיקרית היא לשלם פיצוי כמה שפחות.

עו"ד מומחה בתחום הנזיקין ידריך אותך כיצד לנהוג, ידע לחשב את גובה הפיצוי המגיע לך, וכך יגדיל באופן משמעותי את גובה הפיצויים אשר ישולמו לנפגע בסופו של יום.

לאחר שייאסף כל החומר הרפואי ולאחר שיושלם הטיפול הרפואי ויוברר היקף נזק הגוף (התגבשות הנזק) יפנה עו"ד אל חברת הביטוח.

לסיכום – אם נפגעת בתאונת דרכים או היה מעורב בדרך כלשהיא כלי רכב בתאונה בה היית מעורב ונגרמו לך נזקי גוף, פנה בהקדם לקבלת ייעוץ משפטי, על מנת למקסם את גובה הפיצוי המגיע לך.

 

עו"ד ענת חגאי, משרד עורכי דין קטש-חגאי-פשלי– רחוב ז'בוטינסקי 8,(קניון הקריה) קרית מלאכי. טל: 08-6717660; פקס: 08-6717661.

 

השארת תגובה