אחרי תל אביב ויוסטון – בוקרשט 2.0 – ההשקעה הנכונה

המשבר הכלכלי של שנת 2008 פגע במדינות רבות בעולם ובעיקר בארה"ב ובאירופה. גם ישראל וגם מדינות רבות אחרות באירופה כמו פורטוגל, ספרד, רומניה ואחרות – נפגעו מאותו משבר ומחירי הדיור צנחו. זה לא שימח במיוחד את יזמי הנדל"ן והמשקיעים במדינה שכן אלה הפסידו הרבה מאוד כסף ואף חלק מהם נאלצו לוותר על נכסיהם כדי להחזיר חובות לבנק. כמה שנים לאחר מכן המדינות החלו להתאושש ואחרי תל אביב ויוסטון שעשו התקדמות מרשימה בשנים האחרונות גם בוקרשט החלה לתפוס תאוצה.

בוקרשט כיעד השקעה אטרקטיבי – גרסא 2:

הנגלה הראשונה של משקיעים ישראלים שגילו את הפוטנציאל הכלכלי ברומניה בכלל ובבוקרשט בפרט הגיעה בתחילת שנות האלפיים.

בשנים אלה כמה ישראלים החלו להשקיע ברכישת קרקעות בעיקר בבראשוב הסמוכה לערים ונחשבת יחסית קרובה לבוקרשט אבל מוקד משיכה תיירותי לא פחות אטרקטיבי בשל הקרבה להרים, לאטרקציות השלג בחורף, למכרות המלח ולאטרקציות נוספות.

עוד המשיכו הישראלים להשקיע ברכישת קרקעות חקלאיות של שדות תירס וקרקעות המיועדות למגורים הרחוקים 20-30 קילומטר מבוקרשט בתקווה שבמשך השנים העיר תתרחב ותגיע עד לשטחים הללו ואלה יהיו שווים הרבה יותר. היו כמה בעיות בדרך ולכן זה מעולם לא קרה:

ראשית המשבר הכלכלי ושנית היו עוד הרבה שטחים לא מאוכלסים בתוך בוקרשט ולכן עד שאלה לא יגמרו לא יהיה טעם להתרחב.

אז מה שונה היום?

החל משנת 2013 החלה עלייה במחירי הדיור ברומניה וגם בביקוש לדירות הרבות המוצעות למכירה וכך החל להיווצר מצב שמשקיעים רבים החלו שוב להתעניין בבניית דירות ושטחים מסחריים שונים באזור.

למעשה, היום המשקיעים חכמים יותר ומבינים כי הדירות צריכות להיות קטנות וצנועות יותר המתאימות לאופי ואורח החיים הרומני וכמובן מתאימות גם לכיס של האזרח הממוצע והמימון שהוא יכול לקבל מהבנק לטובת רכישת דירה.

הבנקים פתוחים יותר למתן עזרה לאזרחים הרומנים, הממשלה מעודדת סטודנטים רבים חדשים מדי שנה מכל העולם להגיע וללמוד ברומניה והביקוש לדירות הולך ועולה וכך גם יזמים רבים מתחילים לדאוג להיצע רב יותר.

בוקרשט גרסא 2.0 מוצלחת יותר מזו שהייתה בתחילת המילניום השני וכעת פותחת בפניכם אפשרויות חדשות.

 

 לעוד מידע על השקעות ברומניה >>

השארת תגובה